Křest knihy o Ludvíkovi Švábovi

//Křest knihy o Ludvíkovi Švábovi

Křest knihy o Ludvíkovi Švábovi

Ve čtvrtek 1.11.2018 proběhne v kině Ponrepo křest nové knihy věnované textům a filmům surrealisty Ludvíka Švába „Uklidit až po mé smrti“

Kniha představuje osobnost Ludvíka Švába (1924–1997), civilním povoláním psychiatra a od padesátých let minulého století stálého člena pražské Surrealistické skupiny, který se věnoval mnoha uměleckým odvětvím: divadlu, jazzové hudbě, výtvarnému umění, fotografii a filmu. Kniha se dotýká všech uvedených tvůrčích oblastí, přičemž se soustředí především na Švábovy aktivity související s filmem.

Výběr textů, obrazová část a DVD prezentují materiály z rozsáhlé písemné, fotografické a filmové pozůstalosti Ludvíka Švába. Součástí publikace jsou též čtyři původní studie zaměřující se na Švábův vztah k filmu, jeho působení na české jazzové scéně a členství v Surrealistické skupině.

Prostřednictvím portrétu kreativní osobnosti se zde otevírá téma umělecké alternativy a podmínek její existence v totalitním státě. Švábovy filmařské aktivity slouží jako východisko pro obecnější zkoumání minoritních oblastí kinematografie: amatérského, rodinného a experimentálního filmu. Editory publikace jsou filmařka Evženie Brabcová a kurátor Národního filmového archivu Jiří Horníček.

Zde naleznete stránky facebookové události křtu.

By | 2018-10-28T20:47:16+00:00 Říjen 28th, 2018|Aktuality|Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Křest knihy o Ludvíkovi Švábovi